wkład kominowy

Przygotowania do zimy czyli najtańszy wkład kominowy

W naszej strefie klimatycznej mamy cztery pory roku. Niestety dwie pory roku są dość chłodne, jednak najbardziej chłodną porą roku jest zima. Każdy na ten okres przygotowuje się w różny sposób.

Wkład kominowy w dobrym stanie

wkład kominowyJa w dzisiejszym artykule opiszę wam jak ja przygotowuje się do tych chłodnych dni. Przede wszystkim organizuję sobie opał na jesień i zimę. Palę w piecu drewnem, a nie ma u nas możliwość kupienia od kogoś drzewa, więc trzeba samemu jechać do lasu by zrobić sobie drzewo. Pierwsze co trzeba się wybrać do leśniczego i uzyskać zezwolenie na ścinkę drzew. Ale to nie ja jadę do lasu robić to drzewo tylko zatrudniam dwóch młodych chłopaków, którzy chcą sobie dorobić do studiów i oczywiście muszą się na tym znać. Potem przywożą mi te drzewo na podwórko, jeszcze ładnie je podpiłują i porąbią na mniejsze kawałki. Ja potem sobie je układam w szopie. Dalej przychodzi czas na sprawdzenie pieca centralnego. Wtedy sprawdzam mój najtańszy wkład kominowy kwasoodporny oraz koniecznie muszą być sprawdzone rury kominowe. Zazwyczaj wkład kominowy oraz rury są w dobrym stanie. Oprócz takich przygotowań to zawsze staram się robić własne przetwory domowej roboty. W słoiki wkładam różne owoce, tobie po prostu kompoty, wszelkiego rodzaju dżemy, wiedzy nie muszę ich kupować w sklepie, a wiem, że moje są znacznie zdrowsze od tych ze sklepu.

Na okres zimowy zawsze też zaopatruję się w bardzo dobry miód pszczeli. Sprawdzam też czy wszystkie moje okna są szczelne oraz czy wszystkie kaloryfery działają. Zima to ciężki czas.