Przygotowanie zwłok zza granicy do pogrzebu

 

Kiedy osoba bliska umrze za granicą naszego kraju, bardzo istotne jest zorganizowanie przewozu zwłok. Coraz więcej zakładów pogrzebowych świadczy specjalistyczne usługi, sprowadzając je zza granicy. Jest to bardzo ważne dla bliskich oraz samej organizacji ostatniego pożegnania.

Profesjonalny pogrzeb osoby zmarłej poza Polską

pogrzeby krakówWarunki przewożenia zwłok są ściśle określone prawnie, dlatego trzeba zapoznać się z konkretnymi zapisami. Przede wszystkim istotne jest odpowiednie zabezpieczenie trumny oraz nieboszczyka. Poza tym, warto wiedzieć że pogrzeby Kraków, Rzeszów, Płock są organizowane często ze względu na oczekiwanie na dostarczenie zwłok. Trzeba wiedzieć, że wiążą się z tym różnorodne formalności, jakich trzeba dokonać. Są one kluczowe dla planowania uroczystości, dlatego zakład powinien stale być w kontakcie z osobą z rodziny. Trzeba zawsze liczyć się z kosztami, które zawierają się w przetrzymaniu zwłok w specjalnej placówce oraz ich konserwacją. Ze względu na ustalenia w poszczególnych krajach, jest to bardzo różnorodne zagadnienie. Istotne jest także, czy zmarły ma zostać przewieziony w trumnie do pochówku, czy zastępczej. Jest to często dylemat, który muszą rozwiązać członkowie rodziny. Ważne jest także zakonserwowanie ciała i przeprowadzenie wszelkich zabiegów przed przewozem. Zwłaszcza, gdy zgon nastąpi w miejscu, gdzie występuje wysoka temperatura. Ważne jest, żeby wszelkie formalności zostały przeprowadzone w odpowiednim czasie.

W niektórych krajach za każdy dzień przetrzymania zwłok jest wystawiany wysoki rachunek, który należy uregulować. Kluczowe jest szczegółowe zapoznanie z przewiezieniem zmarłego i podjęcie wszelkich czynności. Pracownicy zakładów pogrzebowych zawsze pomagają jak są w stanie, rozumiejąc żal osoby, która organizuje ostatnie pożegnanie.