Rolety plisowane – co to jest?

Rolety plisowane są odmianą rolety wewnętrznych, które charakteryzują się niecodziennym kształtem harmonijki. Plisy mogą być montowane zarówno na oknach tradycyjnych, ale również na oknach dachowych. Świetnie sprawdzają się w domach, ale również w biurach, a także budynkach użyteczności publicznej. Mogą być wykonane w różnych kolorach oraz wzorach.

Jak dobrać odpowiednie plisy do okien?

Plisy z WarszawyNa początek musimy zastanowić się, który rodzaj plis okiennych nas najbardziej interesuje, ponieważ są produkty wolnowiszące, ale również specjalne odmiany przygotowane w kasecie. Kolejnym podziałem rolet jest sposób zwijania. Zwykłe rolety możemy tylko opuszczać i podnosić do góry, a w przypadku plis są to modele, które rozwijane są w obu kierunkach. Decydując się na nowoczesne plisy z Warszawy, musimy również zdecydować się na to, z jakiego materiału chcemy zakupić rolety plisowane. Możemy je dobrać przede wszystkim do wystroju naszego domu lub mieszkania, ale musimy mieć również świadomość tego, że materiał ma wpływ na ostateczną cenę produktu. Najtańsze są plisy okienne, które wykonane zostały z tworzyw sztucznych i mają bardzo cienkie tkaniny, które przepuszczają dość dużą ilość światła. Jeżeli zależy nam na zdecydowanie większej wytrzymałości oraz ochronie przed światłem to warto postawić na listy wykonane z włókien bambusowych albo z drewna. Warto także postawić na rolety plisowane, które wykonane są z materiału antystatycznego, dzięki czemu nie osadza się na nich praktycznie w ogóle kurz.

Kiedy decydujemy się na rolety plisowane to kupujemy produkt bardzo uniwersalny, dzięki czemu nie powinniśmy mieć żadnych problemów przy wyborze odpowiedniego modelu, który będzie dopasowany do naszych okien. Wybierając plisy okienne, możemy wybierać w różnych kształtach oraz materiałach, a także kolorach i stylach.