Romantyczne obrabianie metali za pomocą CNC

Pamiętam jak dziś, gdy mój kolega przyszedł ze mną porozmawiać o obróbce metali metodą CNC. Nie wiedziałam, co dokładnie ma na myśli, ale byłam tym bardzo zaintrygowana. Okazał się, że zna zakład, gdzie można bardzo ładnie i szybko zrobić z dowolnego arkusza blachy kształt, który chcemy. Wspólnie udaliśmy się zobaczyć to cudo techniki.

Obróbka metalowych przedmiotów 

obróbka metali cncMiejsce, w którym byliśmy, znałam tylko z widzenia, ale nigdy niedane mi było wejść do środka. Wewnątrz było bardzo głośno i gwarno. Maszyny pracowały pełną parą, wykonując swoje skomplikowane algorytmy, a ja podziwiałam, z jaką precyzją wykonują przeróżne kształty. Podeszliśmy bliżej i przyglądaliśmy się, jak wygląda zaawansowana obróbka metali CNC to maszyna, która odpowiednio zaprogramowana wykonuje zarówno w drewnie, jak i w metalu odpowiednie kształtowniki potrzebne do innych maszyn oraz figury, nawet te przestrzenne. Najpierw patrzeliśmy na to, jak z małego kawałka metalu powstaje piękna szachowa figura, jaką jest hetman. Nie dane nam było długo na niego patrzeć, bo zostaliśmy poproszeni o spojrzenie maszynę stojącą obok. To była również obrabiarka z układem sterowania numerycznego, jednak ona wykonywała inną pracę. Po chwili nie było śladu po płaskim elemencie, a zamiast niego pojawiła się piękna kłódka w kształcie serca i do tego z grawerem. Kolega podał mi je i mogłam przeczytać, że jest na nim napisane, że jestem mu bardzo bliska i że chciałby, bym została jego żoną w przyszłości. 

Powiedzieć, że byłam zdumiona to tak jakby nic nie powiedzieć. Jako że on również mi się podobał, zgodziłam się z nim być. Dziś jest nasza pierwsza rocznica ślubu i z rozrzewnieniem wspominam, jakie towarzyszyły nam emocje podczas oświadczyn za pomocą obrobionego kawałka metalu na maszynie CNC.