Rozbiórka i wyburzanie budynków

W dużych miastach przeważnie zdecydowaną większość stanowią nowe budynki, które zostały wybudowane w okresie ostatnich dziesięcioleci. Jednak nie brakuje też takich, które są  opuszczone, zaniedbanie i w zlym stanie technicznym. 

Czy wyburzanie i rozbiórka to to samo?

wyburzenia budynków inowrocławWszystko co jest niepotrzebne w naszym otoczeniu jest likwidowane. Bez względu czy chodzi o drzewa, ławki czy też budynki, zasada jest bardzo podobna. O ile dwie pierwsze pozycje możemy samodzielnie usunąć, o tyle budynku już nie wyburzymy. Do tego celu jest potrzebna specjalistyczna firma z branży budowlano wyburzeniowej. Polskie prawo budowlane jeszcze do niedawna wymagało uzyskania stosownego pozwolenia na wyburzenie lub rozbiórkę budynku. Dziś w przypadku małych obiektów wystarczy zawiadomić odpowiedni urząd o zamiarze wyburzenia budynku. Jeżeli chcemy się czegoś dowiedzieć na temat wyburzenia budynków Inowrocław jest miastem, w którym działa przynajmniej kilka firm specjalizujących się w rozbiórce i wyburzaniemu obiektów budowlanych. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi w postaci dźwigu, spychacza, koparki, a także młota pneumatycznego i kuli wyburzeniowej, są w stanie poradzić sobie z domem jednorodzinnym, blokiem  czy kamienicą. Dość często poddawane rozbiórce są hale magazynowe firm, które się zamknęły, pomimo dobrego stanu technicznego, nie są już potrzebne. Trzeba zauważyć, że rozbiórka to nie to samo co wyburzanie, ponieważ w jej trakcie można odzyskać pewne materiały i części konstrukcji, a wyburzanie od razu zamienia obiekt w gruz.

Samodzielnie rozebrać można co najwyżej drewniana szopę na narzędzia, ale nie budynek z cegieł czy betonu, a nawet drewna. Tu konieczna jest pomoc specjalistyczne firmy, która dysponuje odpowiednimi narzędziami i sprzętem.