wywóz gruzu

Rozbiórka starego domu a wywóz gruzu

Kupiliśmy stary dom. Właściwie była to ruina do rozbiórki. Szczerze mówiąc zależało nam tylko na tej działce. Była duża, w kształcie kwadratu, a dokoła był piękny las. I łatwy i szybki dojazd do miasta Poznań.

Wywóz gruzu i pomoc fachowców

wywóz gruzuA tam pracowaliśmy i tam dzieci chodziły do szkoły. Postanowiliśmy rozebrać ten stary dom. Nasz nowy sąsiad spytał, czy może wziąć jakieś stare cegły i drewno na opał. Oczywiście zgodziliśmy się, pod warunkiem, że sam sobie to zrobi. My mieliśmy w planach zatrudnić ekipę, która po prostu rozwali wszystko i zadba o tani i sprawdzony wywóz gruzu w Poznaniu. Sąsiad obiecał, że sam się wszystkim zajmie. Skrzyknął miejscową ekipę i po kolei, dachówka po dachówce, cegła po cegle, zaczęli rozbierać dom. Elementy które się do niczego nie nadawały, zrzucali do wielkiego kontenera. Przez tydzień pracowali wytrwale. Udało się odzyskać trochę dobrych materiałów. Sąsiad był zachwycony, my też. On miał opał na zimę i trochę cegieł a my mieliśmy darmową rozbiórkę. Muszę przyznać, że sąsiad zadbał o wszystko. Załatwił odbiór gruzu, elegancko uporządkował teren. Bardzo porządny człowiek. Dzięki współpracy z sąsiadem cennik usług związany z wywozem gruzu był dla nas praktycznie darmowy. Cała procedura zakończyła się bardzo niskimi kosztami. Myślę, że będzie się nam dobrze mieszkało po sąsiedzku. Pierwsze lody zostały przełamane. Na wiosnę ruszamy z budową naszego domu. W tej chwili załatwiamy wszystkie formalności. Będzie to mały, ale uroczy domek parterowy, idealnie wkomponowujący się w otoczenie. Dzięki temu wszystko będzie idealnie do niego pasowało. Już nie mogę się doczekać przeprowadzki.

Byle nam tylko nie zabrakło funduszy co czasami może się przytrafić, to wszystko będzie dobrze i nie powinniśmy mieć z tą kwestią żadnych zmartwień. Jednak mimo wszystko sądzę, że jakoś damy sobie radę z całym tym procederem.