Różne rodzaje rolet dostępnych na rynku

Myśląc o oknach w naszym domu lub mieszkaniu, nie sposób pominąć kwestii ich zabezpieczenia przed nadmiernie intensywnymi promieniami słonecznymi w ciągu dnia i ciekawskimi spojrzeniami przechodniów wieczorami, gdy włączone światło uwidacznia nas z zewnątrz. Jednym z ciekawszych rozwiązań, które możemy zastosować dla naszej ochrony, jest zamontowanie rolet okiennych.

Charakterystyka rolet wolnowiszących

rolety wolnowisząceNa rynku dostępnych jest kilka rodzajów rolet, które rozróżniane są ze względu na specyfikę okien, do których są dostosowane, ale również ze względu na mechanizm ich działania i montażu. Wśród wszystkich rodzajów znajdziemy również rolety wolnowiszące, które w gruncie rzeczy nazwać możemy roletami klasycznymi. Ich montaż odbywa się poprzez zamocowanie całej konstrukcji do powierzchni ściany lub sufitu, a generalnie swoje zastosowanie rolety wolnowiszące znajdują wszędzie tam, gdzie potrzebne jest zasłonięcie dużej przestrzeni okiennej. Obecnie rolety wolnowiszące dostępne są na rynku w kilku różnych modelach. Znajdziemy więc pełne rolety, które doskonale znamy, ponieważ z nimi spotykamy się zdecydowanie najczęściej, ale również bez większego problemu otrzymamy rolety typu „dzień-noc”, które charakteryzują się „przerywaną” strukturą, co umożliwia korzystanie z nich zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami. Rolety, rzecz jasna dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu możemy bez problemu dobrać je do wielkości naszego okna.

Bogata kolorystyka rolet wolnowiszących pozwala nam nie tylko na dobranie właściwego rozmiaru rolety, ale także na wybór rolety w takim kolorze, który najlepiej będzie pasował do stylistyki naszego wnętrza. Różni producenci zaproponują nam różne wykonania rolet, różne kolorystyki i style, dzięki czemu bez większego problemu będziemy mogli znaleźć rolety idealne do naszych potrzeb.