kolce na gołębie

Różne sposoby zwalczania gołębi: kolce na gołębie i inne

Gołębie stały się jedną z plag miejscowości turystycznych. Chętnie przebywają w okolicach hord turystów, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś, kto je dokarmi. Przyzwyczaiły się do życia w mieście lepiej niż wiele innych zwierząt, rozmnażają się w szybkim tempie i trudno się ich pozbyć. Turyści tylko je dokarmiają i szybko wyjeżdżają, ale to autochtoni zostają z problemem na głowie.

Potrzebne są kolce na gołębie

kolce na gołębieNajlepszą metodą jest odstraszenie ptaków, zanim osiedlą się w okolicy, zbudują gniazda i złożą jaja, by w krótkim czasie wyhodować nowe pokolenie pierzastych prześladowców. Jeśli jednak jest na to za późno, należy sprawić, aby okolica była dla nich jak najmniej atrakcyjna. Do tego celu można wykorzystać na przykład kolce na gołębie. Rozstawione na gzymsach, parapetach, balustradach i krawędziach dachów (oraz w innych miejscach) kolce na ptaki sprawiają, że gołębie nie mają gdzie wylądować, dlatego przenoszą się na nowy teren i ktoś inny ma problem na głowie. Stosuje się nie tylko kolce przeciw ptakom, ale także linki i spirale działające podobnie i wykonane z podobnego materiału. Powinny być bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, dlatego często stosuje się stal nierdzewną, kwasoodporną. Kolce przeciw gołębiom zabezpieczają tylko kawałeczek terenu, dlatego wymyślono inne rozwiązanie: siatki przeciw ptakom. Siatki chronią większy obszar, na przykład całe podwórze kamienicy. Ich oczka są za małe dla ptaków i nie nadają się jako miejsce odpoczynku.

Do tego siatki nie rzucają cienia wyraźnego cienia, więc nie przeszkadzają w codziennym życiu. Warto ich spróbować na przykład nad podwórzem kamienicy, ponieważ zapewnią na nim dużo spokoju.