wideofilmowanie

Rzemieślnik na weselach czyli wideofilmowanie

Moja córka jest wielką miłośniczka kina. Lubi kino ambitne i ciekawe. Z wykształcenia jest humanistką. Pracuje w szkole jako nauczycielka. Często w rozmowach zachęca mnie abym nakręcił jakiś bardziej ambitny film.

Wideofilmowanie z Lublina i praca przy ślubach

wideofilmowanieSugeruje, żebym wziął udział w konkursie filmów krótkometrażowych. Czasami wydaje mi się to świetnym pomysłem. Chciałbym spróbować swoich sił w kinie artystycznym. Cóż z tego, kiedy brakuje czasu. Filmowanie ślubów w lublinie zajmuje mnóstwo czasu. Tłumaczę sobie, że przecież w tych rodzinnych wydarzeniach ludzi mi obcych, staram się właśnie dostrzec artyzm, piękno, niecodzienność. Każdy klient wymaga indywidualnego podejścia. Wideofilmowanie z lublina i okolicach nie sprowadza się w moim wykonaniu do zwykłego dokumentowania. Kamerzysta na wesele jednocześnie wykonuje swoją pracę i staje się członkiem wydarzenia. Można poczuć energię bijącą od tych zgromadzonych ludzi. Poczuć atmosferę święta i niecodzienności. Poczuć ich rozbawienie, zobaczyć nieraz łzy szczęścia. Czuję się artystą bardziej niż rzemieślnikiem. Filmowanie w lublinie, moim rodzinnym mieście, pozwala mi się zrealizować. Pozwala pokazać zwykłych ludzi w wyjątkowych sytuacjach. Videofilmowanie to nie tylko odtworzenie sytuacji. To także dodanie muzyki, elementów graficznych i całej oprawy dźwiękowej filmu. Czuje się kimś więcej niż filmowcem. Jestem scenarzystą, kamerzystą , zajmuję się montażem i jestem producentem. Wszystko robię sam. Daje mi to więcej satysfakcji niż niejedna potencjalna nagroda wygrana w konkursie. Daję klientom produkt do którego mogą wracać. Dzielą się oni moją pracą z rodziną, znajomymi. Niektórzy proszą mnie także o przygotowanie wersji do umieszczenia w internecie.

Robię to bardzo chętnie. Sam publikuję swoje filmy rodzinne. Nieraz będąc u znajomych loguję się na ich komputerze do mojego konta i razem oglądamy i podziwiamy moją pracę. Chyba jednak bardziej wolę pracę z klientami i znajomymi niż z anonimowym odbiorcą.