siatka cieniująca

Siatka cieniująca i moje drzewko czereśni

Jakiś czas temu kupiłam sobie drzewko czereśni. Oczywiście minęło wiele lat zanim zaczęło rodzić pierwsze konkretne plony. W mojej wiejskiej okolicy zauważyłam dużą ilość szpaków.

Siatka cieniująca wpadła mi w oko

siatka cieniującaSą to bardzo niebezpieczne zwierzęta, które mogą obrabować plony z drzewka w przeciągu kilku godzin. Stwierdziłam, że koniecznie muszę się na to zabezpieczyć. Nie chciałam aby czereśnie pewnego dnia zniknęły z mojego drzewa. W tym celu odwiedziłam sklep ogrodniczy w którym znajdowała się siatka na krety. Miałam nadzieję, że sprzedawca doradzi mi jakieś skuteczne metody na walkę z tymi zwierzętami. Z doświadczenia wiedziałam, że musi być coś takiego. Miły sprzedawca w sklepie powiedział mi, że u niego niestety znajduje się tylko jakaś siatka przeciw kretom. Moim zdaniem warto było na początku szukać w internecie. Tam od razu znalazłam stronę w której znajdowała się szeroka oferta. Na początku wpadła mi w oko siatka cieniująca. Niestety ona nie była do tego i musiałam poszukiwać dalej. Dopiero na ostatniej stronie znajdowała się ostatnia siatka na ptaki. Miałam nadzieję, że będzie równie skuteczna i jakoś ochroni moje owoce. Czereśnie są jednym z ulubionych przysmaków szpaków i ciężko było je od nich odpędzić. Teraz na szczęście znalazłam jakiś odpowiedni sposób na to i mam nadzieję, że nie będę miała żadnych miłych niespodzianek.

Również w ten sposób zamierzałam ochronić swoje wiśnie. One również były jednym z idealnych przysmaków dla tych ptaków. Również stwierdziłam, że warto zainwestować w specjalne i głośne sygnały odstraszające.