Skorzystanie z pomocy psychologa

W życiu często borykałem się z różnymi problemami, ale zawsze sobie potrafiłem ze wszystkim poradzić. Byłem silnym człowiekiem i każdy o tym wiedział. Często też bywało tak, że to ja byłem wsparciem dla bliskich, którzy często zgłaszali się do mnie po pomoc czy poradę.

Otrzymanie pomocy od doświadczonego psychologa

psycholog mokotówŻycie bywa przewrotne i nadszedł czas, że to ja miałem problem, z którym nie byłem w stanie sobie poradzić. Długo wszystko dusiłem w sobie, ale nastąpił dzień, że musiałem porozmawiać o wszystkim z żoną. Ona chciała mi pomóc, ale nic jej nie mówiłem i przez to nie była w stanie nic zrobić. Kiedy wszystko jej wyjawiłem, to powiedziała, że potrzebny będzie mi dobry psycholog Mokotów był dzielnicą miasta, gdzie znajdowała się dobra placówka medyczna. Przyjmował tam znany psycholog, który już pomógł wielu osobom. Za namową żony postanowiłem zapisać się na wizytę do tego specjalisty. Początkowo obawiałem się, czy sobie poradzę, bo przecież o problemach miałem rozmawiać z obcym człowiekiem, ale jak już usiadłem w gabinecie, to wszystko minęło. Trafiłem na psychologa, który nie tylko potrafił mnie wysłuchać, ale też ze mną rozmawiał. Przedstawił mi wszystko w innym świetle i dzięki temu problemy jakby stały się mniejsze. To była dopiero moja pierwsza wizyta u psychologa, ale już wiedziałem, że będzie lepiej. Zapisałem się na kolejną. Łącznie odbyłem osiem sesji z psychologiem, dzięki którym wyszedłem na prostą. Byłem znowu szczęśliwym człowiekiem.

Dobrze, że posłuchałem żony i poszedłem do tego psychologa, bo uzyskałem pomoc, której nikt inny nie byłby w stanie mi dać. Moje życie się unormowało i żona była szczęśliwa. Razem przeszliśmy przez ten trudny okres i poradziliśmy sobie. Wiedziałem już, że przetrwamy wszystko.