Sprawdzenie wydajności silników elektrycznych przed zakupem

 

Gdy ostatnim razem składałem zamówienie stwierdziłem, że nie będę niczego kupować w ciemno. Ponieważ sklep miał na stanie produkty bardzo wielu firm, poprosiłem o to, by przeprowadzili dla mnie krótki test, a dopiero później złożę zamówienie na wybrany przez siebie produkt.

Wydajność silników elektrycznych można w łatwy sposób zweryfikować

wydajne silniki elektrycznePrzyznam, że nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi. Okazało się, że jeszcze tego samego dnia przeprowadzili test i przysłali mi wyniki. Teraz widziałem na papierze wyraźnie różnice pomiędzy silnikami elektrycznymi różnych producentów. Prawda była jednak taka, że nadal nie do końca wiedziałem, który powinienem wybrać. Jeden działał znacznie szybciej i lepiej, ale pobierał więcej prądu. Drugi z kolei był oszczędniejszy i trwalszy, ale za to pracował nieco wolniej. Wybór nie należał do łatwych. Ostatecznie stwierdziłem jednak, że nadchodzące zamówienie będzie wymagało od wszystkiego, co znajduje się w fabryce pracy na najwyższych obrotach. Obejmowało to również silniki. Skoro były mi więc potrzebne wydajne silniki elektryczne, to musiałem postawić na nieco mniej ekonomiczny wariant. Uznałem, że nie odczuję aż tak bardzo zwiększonego zużycia prądu, za to odczuwalna będzie jego wydajniejsza praca. Gdy przyszedł i został zamontowany stwierdziłem, że nie będę się nad tym zastanawiać. Działał bardzo równo, płynnie i szybko – nie potrzebowałem niczego więcej. Co z tego, że istniał silnik, który zużywałby mniej energii elektrycznej, skoro nie byłby tak wydajny jak ten, który kupiłem.

Nie zdarzyło mi się nigdy narzekać na to, co wtedy zamówiłem. Nie zawiódł mnie, nie zepsuł się ani nie zwolnił swojego szybkiego tempa. Spodziewałem się, że w pewnym momencie i tak będę go musiał wymienić, ale okazało się to być zbędne – producent zadbał też o jego trwałość.