Sprawdzona hodowla kotów brytyjskich

Koty brytyjskie są rasą w której nie sposób się nie zakochać. Są ogromne, puchate, muskularne i posiadają przepiękne, ogromne oczy. W dodatku są kotami dosyć spokojnymi, które z natury nie robią raczej bałaganu w domu. Dla wielu osób kot brytyjski jest zatem kotem idealnym. Gdzie jednak kupić takiego kota?

Porządna hodowla kotów

polecane hodowle kotów brytyjskichKażdemu miłośnikowi kotów mięknie serce na ich widok przepięknych puchatych stworzeń, jakimi są koty brytyjskie niezależnie, czy mówimy tu o malutkich kociakach, czy też dorosłych osobnikach. Oczy tych kotów są uważane za jedne z najpiękniejszych, jakie można spotkać w rasach, a ich przepiękny, złocisty odcień jeszcze mocniej podkreśla niebieskie umaszczenie będące najpopularniejszym w przypadku tej rasy. Charakter tych kotów również potrafi urzec. O ile, jako małe kocięta są dosyć ruchliwe i uwielbiają się bawić co jest oczywiście normalne wśród dzieciaków o tyle, dorosłe koty są znacznie spokojniejsze, a do jednych z ich ulubionych zajęć należy pilnowanie kanapy. Nie należą zatem do kotów sprawiających problemy. Chcąc kupić takiego kota należy przede wszystkim sprawdzić polecane hodowle kotów brytyjskich aby mieć pewność, co do ich rodowodu oraz oczywiście warunków w jakich są wychowywane. Sprawdzona hodowla to gwarancja jakości oraz tego, że koty są tam traktowane z ogromem miłości, troski oraz czułości. 

Często słyszy się o pseudo hodowlach w przypadku których koty robią dosłownie za maszyny do zapładniania i rodzenia, co często odbija się na zdrowiu nie tylko rodziców, ale i młodych. Ponadto w takich hodowlach zwierzęta przetrzymywane są nierzadko w opłakanych warunkach i tyczy się to nie tylko kotów, ale także psów. Kupując ze sprawdzonej hodowli mamy pewność, że zwierzętom nie dzieje się krzywda, a są one na co dzień traktowane niemalże po królewsku.