Sprawdzona komora do tlenoterapii

 

Nikt z nas nie zastanawia się nad tym jak i kiedy oddycha, gdyż odbywa się to automatycznie. Wdychamy ten, który nigdy nie jest w stu procentach czysty, przez co przyjmujemy różne szkodliwe związki. Co gorsza, mogą one powodować różne choroby.

Jakie jest zastosowanie komory hiperbarycznej?

doskonała komora hiperbaryczna w tychachPierwsze komory hiperbaryczne pojawiły się wiele lat temu i od razu stały się obiektem zainteresowań. Liczne badania, które trwają nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat, jednoznacznie donoszą, że przeprowadzane w nich zabiegi przynoszą szerokie działanie lecznicze i prozdrowotne. Doskonała komora hiperbaryczna w Tychach, Krakowie czy Warszawie jest kierowana dla pacjentów z poszczególnymi chorobami układu oddechowego, z chorobą dekompresyjną, z poparzeniami drugiego i trzeciego stopnia oraz podtrutymi tlenkiem węgla. Oczywiście lista dolegliwości i chorób  kwalifikujących się do wykonania zabiegu w komorze hiperbarycznej. W Tychach komory wielkoosobowe są najczęściej dostępne w specjalistycznych szpitala, w ośrodkach sportowo – rekreacyjnych czy też w centrach rehabilitacyjnych. Przeważnie największe komory tlenowe są przeznaczone nawet na kilkanaście osób, z których każda ma zapewnione miejsce siedzące oraz maskę do podawania tlenu. Warto zaznaczyć, że z działania komory barycznej od dawna korzystają sportowcy, gdyż zabieg w niej przeprowadzany wpływa na zwiększenie wydolności, poprawę procesów życiowych i przyśpieszenie regeneracji mięśni. Co najważniejsze, tlenoterapia jest bezpieczna.

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów zabiegów o działaniu leczniczym. jednakże większość z nich wykorzystuje jakieś  środki farmakologiczne czy też są bolesne. Tlenoterapia jako jedyna opiera się tylko na działaniu czystego tlenu, podawanego pod trzy razy wyższym ciśnieniem.