Sprawdzone pessary dla kobiet

Coraz więcej kobiet boryka się z problemami wysiłkowego nietrzymania moczu, wypadania organów miedniczych albo niewydolnością szyjki macicy. Dzięki pessarom możliwe jest lepsze życie, gdyż skutecznie zapobiegają one tego typu problemom. Warto zapoznać się z tym produktem, gdyż jest on w pełni bezpieczny dla ciała kobiety.

Praktyczne pessary dla kobiet

pessary ginekologiczneNiektóre kobiety mają problemy związane z własnym ciałem takie jak niewydolność szyjki macicy czy wysiłkowe nietrzymanie moczu. Dla wielu są to bardzo wstydliwe przypadłości, o których nie chce się mówić, a dodatkowo odbierają swobodę życia. Dlatego też powstały pessary ginekologiczne, których zadaniem jest zapobieganie wcześniej wymienionym problemom. Dzięki temu upławy z pochwy są zatrzymane, a tak samo organy pozostają na miejscu. Warto też wspomnieć, iż krążki są wykonane z bezpiecznego winylu (PVC), który nie chłonie zapachów. Dzięki okrągłemu kształtowi oraz większej grubości doskonale utrzymuje się w pochwie nie utrudniając przy tym kobiecie codziennego życia. Nie trzeba go wyciągać nawet w trakcie intymnych zbliżeń. Dla wielu kobiet w trakcie ciąży jest to również ważne, gdyż pozwala to uniknąć przedwczesnego porodu albo poronienia. Bardzo ciekawą informacją jest również to, iż pessar to produkt stosunkowo tani. Poleca się go pierworódkom, a także kobietom, które wcześniej już rodziły. Warto zapoznać się z tematem krążka ginekologicznego.

Gdy zastanawiamy się jak możemy pomóc sobie przy typowo kobiecych problemach jak nietrzymanie moczu czy ryzyko poronienia to musimy wiedzieć, iż pessar ginekologiczny może być dla nas doskonałym rozwiązaniem. To produkt niewielkich rozmiarów, który utrzymuje się w kobiecej pochwie i nie sprawia dyskomfortu. Można go nosić na co dzień.