Sprawny transport pojazdów ciężkich

 

Rzadko zdarzało się by wszystkie nasze maszyny ciężkie były wykorzystywane w trakcie jednego projektu, więc zazwyczaj nie przejmowaliśmy się za bardzo ich transportem. W razie potrzeby mogliśmy bez trudu dowieźć kilka nowych pojazdów tymi ciężarówkami, które mieliśmy we własnej flocie, choć faktycznie taki transport przeprowadzany był rzadko.

Przewóz maszyn ciężkich i pojazdów budowlanych

szybki transport maszyn w kujawsko pomorskimPo zakończeniu projektu okazało się jednak, iż prawie cała nasza flota maszyn została wykorzystana do jego wykonania, a wszystkie maszyny potrzebne były niemal natychmiast na nowym miejscu, oddalonym na tyle, by nie było możliwości szybkiego transportu za pomocą ciężarówek które mieliśmy na stanie. Nie było również mowy o opóźnieniach, więc w celu przewiezienia pojazdów wynajęliśmy usługi firmy transportowej, rekomendowanej za szybki transport maszyn w Kujawsko Pomorskim, ale również i na terenie całego kraju jeśli zachodziła taka możliwość. Firma dysponowała wieloma ciężarówkami z naczepami, które służyły za lawety do przewozu pojazdów budowlanych, i nie narzucała ograniczenia co do tonażu przewożonego ładunku czy wielkości pojazdów transportowanych, więc mogła zabrać naraz cały nasz park maszynowy, a pozostałe pojazdy mogliśmy przewieźć samodzielnie. Zazwyczaj taki transport wykonywany był przez kilka dni, aczkolwiek w naszym wypadku potrzebny był jak najszybszy przewóz, toteż maszyny zostały zabrane z miejsca w przeciągu kilkunastu godzin.

Pojazdy firmy transportowej zabierały nasze maszyny przez cały dzień, i rozładowywały je na miejscu nowego projektu najszybciej jak to tylko możliwe. Relokacja trwała dwa dni, jeśli liczyć przygotowanie maszyn do działania na nowym miejscu pracy, a wszystkie pojazdy dotarły na miejsce bez najmniejszych problemów.