Stylowe meble do salonu fryzjerskiego

 

Wyposażając swój własny salon fryzjerski, oprócz stylowego wykończenia, trzeba pamiętać głównie o wygodzie przyjmowanych klientek. Właśnie dlatego powinno się dobierać wyposażenie wyłącznie u znanych producentów mebli dla fryzjerów. Mowa tutaj nie tylko o szafkach na sprzęt oraz kosmetyki, czy lustrach, ale głównie fotelach dla klientów oraz stanowiskach do mycia włosów.

Jakie meble fryzjerskie wybrać?

meble fryzjerskieWarto wcześniej zapoznać się z opiniami klientów, którzy zakupili określony rodzaj mebli i już zdążyli go użytkować, aby móc się wypowiedzieć na temat jego funkcjonalności. Nie kierujmy się samym wyglądem czy kolorem wyposażenia salonu, bo naprawdę jest to drugorzędna kwestia. Oczywiście meble fryzjerskie powinny dobrze się prezentować, bo pierwsze wrażenie po wejściu do salonu jest niezwykle ważne. Jednak to, czy klientki i klienci powrócą na ponowną wizytę w dużej mierze zależy od komfortu obsługi. W końcu niejednokrotnie wizyta trwa nawet do kilku godzin, m.in. w przypadku farbowania i cięcia włosów oraz ich późniejszego modelowania. Fotel fryzjerski musi więc być wygodny i regulowany – tutaj kwestia jest kluczowa także dla samego fryzjera, aby mógł ustawić klienta w odpowiedniej dla siebie pozycji w trakcie obsługi. Czy meble muszą być drogie, aby były dobre? Oczywiście, że nie! Cena nie ma tu aż tak wielkiego znaczenia. Ważne jest odpowiednie wyprofilowanie foteli, dodatkowa regulacja oraz wytrzymały materiał.

Wszystkie podstawowe elementy wyposażenia również powinny być wysokiej jakości oraz pasujące do całej reszty. To także ważne, by stworzyć klimatyczne wnętrze, w którym klienci będą mogli się w pełni zrelaksować podczas obsługi. Kolory powinny więc być stonowane, a wnętrze odpowiednio oświetlone. Warto sugerować się inspiracjami znalezionymi online.