Surowe smakołyki dla psa

 

W obecnych czasach do produktów dla psów często dorzucane są niezbyt potrzebne składniki, które psy tolerują w minimalnych ilościach albo wcale. Często z tego tytułu wynikają alergie pokarmowe albo niestrawności. aby ograniczyć tego typu przypadłości zalecana jest dieta barf dla naszego czworonoga.

Dieta dla psa

barf dla psaCzym jest wymieniona wcześniej dieta barf? Otóż jest to sposób karmienia naszego pupila w sposób zbliżony do tego, jakby żywił się samodzielnie w naturalnym środowisku. Barf dla psa to idealne rozwiązanie, gdy chcemy, aby nasz pies prawidłowo funkcjonował. Dieta bogata w surowe mięso, warzywa i owoce będzie zapewniać mu białko i węglowodany w odpowiedniej ilości. Oczywiście, należy również uzupełniać minerały i witaminy. Największa ilość witamin i innych składników odżywczych znajduje się w jajkach i mleku.D produkty zbożowe są najmniejszym procentem całego procesu karmienia psa. Pamiętajmy również, iż dawkowanie posiłków dla psa powinno być odpowiednie w stosunku do jego wagi o wielkości. Ważnym punktem są również badania zanim przystąpimy do wprowadzenia diety barf. Głównie rozszerzona morfologię, ALAT, poziom sodu, potasu, magnezu, wapnia, fosforu oraz żelaza. Jak również badanie podstawie moczu. Wszystko że względu na to, aby być w pełni świadomym czy taki sposób żywienia nie zaszkodzi naszemu psu. Jest to również odnośnik do przyszłości, dzięki któremu będziemy mogli idealnie dopasować skład pokarmów.

Barf to dieta polegająca na karmieniu psa wszystkim co surowe. Rezygnujemy z gotowanego jedzenia oraz z suchej karmy. Dzięki temu pies je to co mógłby jeść w środowisku naturalnym, co zapewnia mu maksymalny poziom węglowodanów i białka. Pamiętajmy również, aby posiłki dostosowywać do wagi, wielkości i aktywności fizycznej pupila.