Szambo plastikowe

Szambo plastikowe dla każdego

Montaż takiej oczyszczalni nie jest wcale tak prosty. To musi być dobrze zamontowane. Zależy to nie tylko od samej oczyszczalni. Oczyszczalnia biologiczna to jedno. A przydomowa oczyszczalnia biologiczna to druga sprawa.

Szambo plastikowe – ekologiczne

Szambo plastikoweDzienne zużycie wody dla czteroosobowej rodziny to wielkie bajoro, problemem nie jest kiedy teren naszego domu jest na tyle piaszczysty, żeby ten piach chłonął te wodę. Gorzej jeśli nasz teren nie jest na tyle piaszczysty, wtedy zły montaż może spowodować podtopienie lub zniszczenie fundamentów domów. Szambo ekologiczne jest tańsze. Tańsze od oczyszczalni przydomowej. Stoisz wtedy przed wyborem. Ważne jest, żeby szambo było szczelne. Gdyby nie byłoby szczelne, a dopadła by nas kontrola moglibyśmy zapłacić bardzo dużo. Wybieranie szamba musi wtedy następować co trzy tygodnie. Panowie, którzy się tym zajmują zwietrzeją interes i widzą, że coraz więcej ludzi, którzy mają teren niepiaszczysty tylko cały od gliny chcą zaoszczędzić i wybierają szambo ekologiczne zamiast opcji przydomowa oczyszczalnia ścieków. Jednak wtedy kwoty, które zaoszczędzimy w jednym wypadku, wydamy na oczyszczalnie tego szamba. Jest to również bardzo nieekologiczne. Policja ustanowiła bardzo duże kary, za wylewanie szamba gdzie popadnie jednak nadal się to robi. Wtedy nie ma mowy o dbaniu o czystość. Reasumując, lepiej jest wybrać oczyszczalnie bo zwraca się już po czterech latach. Przy szambie nigdy nie wiesz kiedy się przepełni szambo. Smród jest nie z tej ziemi. Kiedy zapraszasz do siebie znajomych i zrobisz imprezę na przykład na działce, a szambo wyleje, wtedy jest tragedia. W weekend ciężko znaleźć kogoś kto nam to szambo oczyści. Jest wiele plusów i wiele minusów szamba.

A przydomowe oczyszczalnie ścieków mają wiele plusów. Jedak jest to duża inwestycja, w którą należy włożyć dużo pieniędzy. Tym bardziej technologia idzie cały czas na przód. Jeśli kupimy oczyszczalnie teraz i ona się zepsuje, mamy szanse na szybką naprawdę, jednak bardzo szybko to idzie naprzód i już za parę lat nie będzie części do aktualnych.

Wiecej w temacie można znaleźć na: oczyszczalnie.radom.pl