Szkolenie naszego szczeniaka

Gdy kupiliśmy naszego psa, był jeszcze szczeniakiem. Chcieliśmy, aby był dobrze wychowany, niestety, za nic nie mieliśmy do tego ręki. Był tak słodki, że nie potrafiliśmy trzymać go krótko, i gdybyśmy dalej tak mu pozwalali na wszystko, to zrobiłby się rozpieszczony i charakterny. Nie mogliśmy na to pozwolić, bo wszedłby nam na głowę.

Pies na szkoleniu

szkolenie psów przeprowadzane w WarszawieJedynym sposobem, aby pies był posłuszny, i dobrze ułożony, było zapisanie go na szkolenie psów przeprowadzane w Warszawie, ponieważ sami nie nadawaliśmy się na wychowawców. Wybraliśmy się więc do miejsca, gdzie odbywają się szkolenia dla psów. Wyglądało to trochę jak takie przedszkole dla psów, ponieważ było tam pełno szczeniaków, które otrzymywały cenne lekcje od trenerów. Każdy pies może być odpowiednio ułożony, tylko trzeba poświęcić trochę czasu na nauczanie. Należy też mieć wiele cierpliwości, ponieważ pies nie rozumie tak szybko jak człowiek. Nie każdy wie, w jaki sposób podejść do psa, i jak z nim pracować. Dlatego uznaliśmy, że szkolenie psa u fachowców, będzie najlepszą formą nauki. Miła pani trenerka przywitała się z naszym psem, i przeprowadziliśmy wstępną rozmowę. Zapytała nas o zwyczaje psa, i prosiła, abyśmy udzielili kilku informacji, i opowiedzieli o naszym psie. Zapytała też, z czym mamy problem, i co chcielibyśmy osiągnąć. Można było zostawić psa na kilka dni u nich, jednak my woleliśmy, aby te zajęcia były przeprowadzane wspólnie z nami, więc dojeżdżaliśmy z psem codziennie.

Już po kilku dniach zauważyliśmy pozytywną zmianę. Przede wszystkim, pies zaczął przychodzić do nas na wołanie po imieniu. Kiedyś, przychodził tylko wtedy, kiedy miał na to ochotę. Grzecznie stoi przy nodze, i nawet przestał niszczyć meble w domu, jak kiedyś miał w zwyczaju. Udało się go naprostować.