Szlifierka kątowa o zwiększonym stopniu odchylenia rękojeści

 

W domu, warsztacie, zakładzie przemysłowym zawsze przydają się profesjonalne urządzenia. Wśród nich z pewnością powinna znaleźć się szlifierką kątowa. Takim urządzeniem dla profesjonalistów jest szlifierka marki Makita. Jest to firma znana i ceniona na całym świecie, która produkuje wysokiej jakości urządzenia, charakteryzujące się długoletnią żywotnością.

Przekładnia i silnik szlifierki zabezpieczone przed pyłem

makita ga5030rSzlifierka kątowa tej marki sprawdza się nie tylko w czasie szlifowania. Równie dobrze sprawdza się w trakcie cięcia przeróżnych materiałów. Wcześniejszy model tej szlifierki nie posiadał funkcji, jaką jest anty-restart. Na szczęście ten model posiada już tę funkcję. Jest to funkcja, która pozwala na pełne bezpieczeństwo w trakcie pracy ze szlifierką. Funkcja anty-restart zabezpiecza przed przypadkowym uruchomieniem szlifierki. Takie urządzenie jak makita ga5030r nie jest wcale drogie. Już za nieco ponad 200 zł można cieszyć się tym sprzętem. Konstrukcja szlifierki kątowej Makita jest kompaktowa. Oznacza to, że manewrowanie szlifierką nie sprawia żadnych trudności. Szlifierki można używać nawet do szlifowania i cięcia w trudno dostępnych miejscach. Warto zwrócić uwagę na to, jak został zaprojektowany silnik tej szlifierki. Okazuje się, że jest to silnik odporny na wysoką temperaturę. Nawet w czasie długiej pracy szlifierką Makita, nie dochodzi do przegrzania silnika. W szlifierce zwiększono również stopień odchylenia rękojeści.

To z kolei sprawia, że praca ze szlifierką jest wygodniejsza. Dzięki możliwości zablokowania wrzeciona wymiana tarczy w szlifierce jest bardzo prosta. W ogóle warto kupić zestaw ze szlifierką i tarczami. Zazwyczaj do szlifierki dołączane są zestawy tarcz uniwersalnych. Przekładnia i silnik szlifierki Makita zostały zabezpieczone przed pyłem i zabrudzeniami.