Szybkie prawo jazdy

Wszyscy jednogłośnie twierdzą, że prawo jazdy łatwo jest stracić, ale ciężko zrobić. Dla niektórych kursantów szkolenie jest wystarczające, a inni muszą dokupować jeszcze wiele godzin, aby nauczyć się dobrze jeździć i móc przystąpić do egzaminu.

Zakres szkolenia z prawa jazdy

prawo jazdy krakówNa kursy szkolenia z prawa jazdy mogą się zapisywać osoby, które skończyły osiemnasty rok życia. W zależności od wyboru kategorii prawa jazdy, dostępne są różne szkolenia o odmiennej ilości godzin. Na samochód osobowy obowiązuje kategoria B, która obejmuje trzydzieści godzin na część praktyczną i trzydzieści godzin na część teoretyczną. Pierwsze godziny kursanci spędzają na szkoleniu z zakresu przepisów kodeksu ruchu drogowego i na zapoznawaniu się z typowymi sytuacjami drogowymi. Kiedy ta część zostanie zaliczona, to kursanci mogą przystąpić do jazd z instruktorem. Najpierw nauka odbywa się na placu manewrowym, gdzie przyszły kierowca uczy się podstawowych umiejętności takich jak skręcanie, ruszanie, zatrzymywanie się czy wykonywanie jazdy po łuku. Najczęściej po paru godzinach nauki, kursant może wyjechać z instruktorem na ulice miasta. Jeżeli jest nam szybko potrzebne prawo jazdy Kraków jest miastem, w którym na pewno je znajdziemy. Przeważnie w każdym Ośrodku Szkolenia Kierowców jest identyczny poziom szkolenia i obowiązuje ten sam zakres materiału, więc nie ma większej różnicy gdzie przystąpimy do kursu. Na ulicach Krakowa, kursanci uczą się parkować na trzy różne sposoby i nabywają niezbędnego obycia z samochodem.

Każdy kurs prawa jazdy kończy się wewnętrznym egzaminem, który jest pewnego rodzaju przepustką do właściwego egzaminu państwowego. Dla większości kursantów trzydzieści godzin jazd jest w zupełności wystarczające, aby nauczyć się dobrze jeździć.