Terapie u psychologów rodzinnych

 

Na terapię rodzinną coraz częściej przychodzą młodzi rodzice. Terapia rodzinna to forma terapii psychologicznej, celem terapii jest rozwiązanie problemów i konfliktów występujących w rodzinie. To znacznie odnawia więzi między rodzicami i dziećmi. Terapia składa się z cyklu spotkań, w których uczestniczą rodzice, dzieci oraz terapeuta prowadzący spotkania.

Odbudowa relacji rodzinnych podczas terapii

terapia rodzinnaRodziny, które dotykają ciągłe konflikty i nieporozumienia z pewnością muszą udać się  na terapię do psychologa. Taka terapia rodzinna jest często jedynym rozwiązaniem by wyjść z patowych sytuacji. Terapia rodzinna wskazana jest przede wszystkim w sytuacjach, gdy relacje między domownikami są zaburzone. Zazwyczaj w takich środowiskach dochodzi do kłótni i konfliktów. Może to być zaburzona relacja między rodzicami, a ich dziećmi. Rodzice mają trudności z rozpoznaniem ich potrzeb, nie czują ze sobą więzi, brakuje im bliskości oraz  zrozumienia, wsparcia. Może być także pomocna w wówczas, gdy rodzina przeżywa kryzys spowodowany jakimś przytłaczającym. To może być spowodowane wieloma czynnikami do takich należy traumatyczne wydarzenie rodzinne, np. śmierć, separacja, rozwód, zmiana miejsca zamieszkania lub nowa szkoła dziecka. Na szczęście często wizyty u psychologa rodzinnego przynoszą pozytywne efekty i rodzina znowu jest ze sobą zrzyta.

W każdej rodzinie dochodzi czasami do nieporozumień. Jednak gdy takie niepowodzenia zamieniają się w ciągłe kłótnie to często interweniować musi psycholog rodzinny. Takie waśnie rodzinne często prowadza do większych kłótni i dlatego im szybciej podejmiemy próbę do zgody tym lepiej dla wszystkich zainteresowanych. Cykl spotkań z psychologiem zawiera kilka rozmów zarówno wspólnych jak i z każdym z osobna.