Tomografia komputerowa mózgu

Czasami może zdarzyć nam się nieszczęśliwy wypadek, jakim jest uraz głowy. Przewrócimy się, uderzymy o coś głową, albo ktoś inny spowoduje u nas taki uraz.Najważniejsze jest, żeby tego nie bagatelizować, zwłaszcza jeżeli odczuwamy zawroty głowy czy na przykład mdłości. Należy wtedy zgłosić się na odpowiednie badanie, które sprawdzi co się dzieje.

TK mózgu w województwie mazowieckim

tk mózgu mazowieckieJeżeli uderzymy się w głowę, trzeba zdecydowanie pójść na tomografię komputerową mózgu by sprawdzić, czy nie wystąpiły jakieś poważniejsze urazy. Dobrze jest to sprawdzić dla swojego dobra, bo nie chcemy przecież, żeby nasz stan się w jakiś sposób pogorszył. TK mózgu mazowieckie to właściwie obowiązkowa rzecz w takich sytuacjach. Pamiętajmy tylko, żeby znaleźć odpowiedniego lekarza – możemy na przykład zapytać o opinie na jakimś forum albo poszukać stron w internecie. Jak przygotować się do takiego badania? Cóż, trzeba przyjść na czczo, ale za to pić dużo wody. Nie warto zakładać biżuterii, bo i tak trzeba będzie ją zdjąć. Te przygotowania mogą brzmieć poważnie, ale nie musimy się stresować – badanie jest bezbolesne i bezpieczne – po prostu kładziemy się na 'łóżku’, które później jest wsuwane do komory tomografu. Tam wykonywane są swego rodzaju zdjęcia naszej głowy, które później zostają przekazane do analizy. Wszystko przebiega więc całkiem spokojnie, więc nie ma się absolutnie czym przejmować.

Tomografia mózgu jest też wykonywana również w innych przypadkach niż tylko upadki, dlatego jeżeli czujemy cokolwiek w okolicach głowy warto się zgłosić na takie badanie, chociażby po to żeby upewnić się, że jesteśmy zdrowi i nic nam nie jest dla własnego spokoju. Pamiętajmy, żeby nigdy nie bagatelizować złego samopoczucia, bo może to nas sporo kosztować.