Torby papierowe – ekologiczna alternatywa

Ekologiczne rozwiązania są obecnie bardzo popularne. Z jednej strony jest to ochrona środowiska naturalnego, więc potrzebne działanie, a z drugiej strony rzeczy z przedrostkiem ,,Eko” stały się modne. Mamy Eko jedzenie, Eko odzież, czy Eko kosmetyki. Wiadomo było zatem, że moda pójdzie dalej, opanowując kolejne sfery życia.

Torby reklamowe przyjazne środowisku

ekologiczne torby reklamowe z ŁodziObecnie bardzo popularne stały się ekologiczne torby reklamowe z Łodzi. Są to torby wykonane z papieru, najczęściej poddanemu recyklingowi, czyli z ,,drugiego obiegu”. Najpierw zaczęto je stosować do sklepach odzieżowych, potem można było dostrzec je w sklepach z kosmetykami czy z małą elektorską. W końcu torby papierowe trafiły też do supermarketów. Najczęściej pojawiają się one w delikatesach i sklepach z tak zwanej wyższej półki, rzadziej w tanich dyskontach. Tam zamiast toreb papierowych oferowane są mocne torby z tworzywa sztucznego, przez co są to torby wielokrotnego użytku. Jest to zatem również działanie ekologiczne. Często produkuje się też dwa rodzaje toreb foliowych. Albo są one mocniejsze, żeby można było je wielokrotnie używać, albo są cieńsze i biodegradowalne, co oznacza, że rozkładają się szybciej niż zwykle foliówki. Torby papierowe można łatwo zadrukować, mają różne kolory (najczęściej naturalny brązowy lub biały), są lekkie i tanie, a do tego przyjazne środowisku, bo papier jest naturalnym materiałem i szybko ulega rozkładowi. Na pewno w przyszłości więcej sklepów będzie je miało.

Warto wykorzystywać ekologiczne alternatywne rozwiązania, które są korzystne dla środowiska naturalnego. Reklamowe torby papierowe mają bardzo dużo zalet, a jedyną wadą jest brak odporności  na wodę. To jednak nie powinien zniechęcać potencjalnych nabywców, dbających o naturę.