Trwałe sakwy rowerowe na wyprawy

Wybierając się na wycieczkę rowerową czy dalszą wyprawę, myślimy często, w jaki sposób zapakujemy cały ekwipunek. W wielu wypadkach bez sakw rowerowych nie damy rady pomieścić wszystkich rzeczy. Na rynku dostępne są produkty wyprawowe, które są nie tylko wytrzymałe, ale także wszechstronne. Jakie typy sakw możemy przymocować do naszego roweru, ażeby zmienił się ze zwykłego modelu w turystyczny?

Sakwy do rowerów turystycznych

trwała sakwa na rower wodoszczelnaJedna z najczęściej wybieranych sakw jest model montowany na bagażniku. Trwała sakwa na rower wodoszczelna może być przymocowywana za pomocą mocnych rzepów, które uniemożliwiają przesuwanie się torby w czasie jazdy. Tego typu sakwy są bardzo popularne wśród użytkowników, którzy chcą wozić ze sobą duże ekwipunki. Do sakwy na bagażnik zmieści się namiot, śpiwór i wiele ubrań na zmianę. W ten sposób szybko i sprawnie zapakujemy rzeczy na kilkudniową wyprawę. Innym typem sakwy jest torba podsiodłowa, która może spełniać wiele funkcji. Oprócz malutkich torebek, które służą do przewożenia dętki i niezbędnych narzędzi, w torbie takiej możemy umieścić większe przedmioty. Duże torby montowane pod siodłem są wodoodporne, co sprawia, że są odporne nie tylko na padający deszcz czy śnieg, ale także mogą być używane przez osoby, które nie chcą doświadczać zamoknięcia sakwy poprzez pryskanie wody z tylnego koła. Torby tego typu są także stabilne i nie bujają się na boki dzięki specjalnie zaprojektowanym rzepom.

Oprócz sakw na tył roweru rowerzyści wybierają także modele, które są zaprojektowane do montażu wewnątrz ramy. Są to sakwy, które mocuje się do górnej rury ramy. Taki montaż sprawia, że sakwa nie przeszkadza w pedałowaniu. Torby montowane w ramie mogą wypełniać także całą przestrzeń pomiędzy dolną i górną rurą ramy.