tytuł

Odkąd zostałem „domowym” jubilerem mojej siostry, bo cały czas coś psuła w swojej biżuterii. Było tylko brat pomóż, brat napraw bo ty umiesz. Na dodatek moja najmłodsza siostra Kamila jak dostanie zestaw tworzenia biżuterii to zawsze przychodzi do mnie – ponieważ według niej robię najładniejsze komplety biżuterii oraz zawsze mówiła, że powinienem zostać jubilerem.

Wyjątkowe oblicze biżuterii

oryginalna biżuteria artystycznaW sumie kończę szkołę średnią parę miesięcy i trzeba już coś myśleć o dalszym działaniu – mi się wydaje, że chyba posłucham się Kamili i pójdę na studia artystyczne o kierunku złotnik-jubiler. Więc poszedłem na dni otwarte z tego kierunku i wręcz mnie zamurowało na własne oczy widziałem jak studenci na żywo wykonywali swoje prace. A taka oryginalna biżuteria artystyczna nie jest łatwa do wykonania zwłaszcza jak ktoś patrzy ci się na ręce! Bardzo mnie to zaimponowało, a sama biżuteria była przepiękna. Nawet udało mi się załapać na warsztaty, w którym dają możliwość spróbowania swoich sił. Pod czujnym okiem mistrza i jego poleceń wykonałem swój wisiorek, sam musiałem zapleść metal i wykonać do tego łańcuszek. Nie sądziłem, że mam w sobie tyle cierpliwości wykonać coś takiego od zera. Całe szczęście wykonanie wisiorka okazało się o wiele lżejszym zadaniem. Ogólnie jestem niewyobrażalnie dumny z mojego dzieła, ponieważ całokształt był delikatny cieniutki łańcuszek z taniego stopu srebra oraz wisiorek był delikatnym cienkim walcem. Barwą bardzo przypominał mi jasny marmur.

Nawet pozwolili mi zabrać ze sobą ten wisiorek, więc wykorzystałem okazję i dałem mamie jako prezent. Była tym wisiorkiem bardzo zachwycona do takiego stopnia, że wszędzie go nosi. Za to ja wiem jedno, że po wypróbowaniu się na tych warsztatach Kamila ma rację – więc pójdę na jubilera.