Urządzenie przedłużające ważność produktów

W dzisiejszych czasach zwracamy uwagę na to, co jemy. Nie powinniśmy marnować jedzenia, dlatego szukamy różnych rozwiązań , aby przedłużyć trwałość produktów spożywczych. Jak zadbać o świeżą żywność w naszym domu? Jaką metodę wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Idealna pakowarka do przechowywanie żywności

pakowarka próżniowa gastronomicznaNiezbędnym urządzeniem przy produkcji i sprzedaży żywności w nowoczesnej kuchni, restauracji, czy hotelu staje się pakowarka próżniowa. Zasadą jej działania jest odsysanie powietrza z wnętrza foliowego worka oraz zamknięcie szczelnym zgrzewem. Każda pakowarka próżniowa gastronomiczna zawiera pompę próżniową oraz listwę grzewczą pokrytą teflonem. Obecnie na rynku są dostępne dwa rodzaje pakowarek gastronomicznych. Pierwszym z nich są pakowarki listwowe. Charakteryzują się niewielkimi wymiarami, listwa zgrzewająca ma długość 20 – 50 cm. Najczęściej stosowane są w małych sklepach, restauracjach, czy gospodarstwach domowych. Najprostsze pakowarki próżniowe wykonane są z tworzywa sztucznego, a modele bardziej zaawansowane wykonane są ze stali nierdzewnej. Podczas korzystania z pakowarki listwowej produkt, który chcemy zapakować umieszczany jest w foliowym worku na zewnątrz urządzenia, natomiast do wnętrza wkłada się tylko  końcówkę worka, z którego wysysane jest powietrze. Worki muszą posiadać tłoczoną strukturę w postaci kratki lub linii, która umożliwia ewakuację powietrza. Drugim rodzajem pakowarek próżniowych gastronomicznych są pakowarki  komorowe. Posiadają komorę zamykaną przy pomocy hermetycznej pokrywy, w której umieszcza się opakowanie z produktem. Z wnętrza komory jest usuwane powietrze, a w ostatniej fazie pakowania następuje zgrzanie folii. Zastosowanie takiej pakowarki próżniowej znajduje się w większych zakładach gastronomicznych. Zaletą komorowych pakowarek próżniowych jest zaawansowana regulacja parametrów oraz możliwość korzystania z tańszych worków zróżnicowanych rozmiarem, grubością i kolorem.

Jak doskonale widzimy pakowarki próżniowe idealnie sprawdzają się w każdej kuchni. Wybierając odpowiednie urządzenie zwracajmy szczególną uwagę na jakość jego wykonania oraz funkcje jakie posiada. Pakowarki próżniowe to urządzenia, które powinny znaleźć się wszędzie tam, gdzie zależy nam na świeżej żywności.