Wielofunkcyjne programy HR

Wiedziałem, że w naszej firmie za chwilę ma ktoś przyjść i wdrożyć nowe systemy informatyczne, ale nie wiedziałem czego mają dotyczyć. W końcu pracy w naszej firmie było tak dużo, że faktycznie wiedziałem czego zmiana będzie dotyczyć. Okazało się, że systemy informatyczne do działu HR mają być wymienione. W sumie to dobrze, gdyż jeśli chodzi o ten dział to faktycznie nic tu nie było zmieniane od dawna. Zdawałem sobie sprawę z tego, że dzisiejsze systemy informatyczne HR wyglądają znacznie inaczej niż kiedyś.

Systemy informatyczne dla firm

systemy informatyczne hrKiedyś miało się jeden program dość prosty, a i tak trzeba było wszystko robić ręcznie. Pracownicy tego działu jak się o tym dowiedzieli faktycznie chcieli być przy tym całym procesie. Po to, aby faktycznie nauczyć się już od samego początku, jak systemy informatyczne HR działają. Według mnie dobrze, że tak się stało. My też czekaliśmy na wymianę oprogramowania na nowe, ale oczywiście woleliśmy, aby szef nadgonił inne dizały i nimi zajął sięw pierwszej kolejności. WIem na pewno, że na nas przyjdzie pora. Brakowało rąk do pracy, więc może dlatego też szef chciał bardziej skupić się na dziale HR. Systemy informatyczne HR są faktycznie potrzebne. Podpatrywałem, jak pracują poszczególne osoby i wiem, że muszą mieć faktycznie spore umiejętności i wiele podobnych realizacji na swoim koncie. Zawsze będę powtarzał, że raz wdrożony system informatyczny na pewno będzie wystarczający dla każdego. Nie ma się co dziwić, że każdy z pracowników, jaki przechodził korytarzem i widział istne pobojowisko z kablami w tle w pokoju do HR pomyślał sobie, że coś tam musi się poważnego odbywać. Tak to właśnie wygląda. Czasem podłączane jest jedno oprogramowanie, a czasem kilka dedykowanych urządzeń. Jak widzicie samodzielnie nikt by nie mógł czegoś takiego zrealizować. Może dlatego właśnie HR jest tak ciekawy. Jeśli już macie takie zainteresowania i faktycznie chcecie się jeszcze więcej o tej branży dowiedzieć, to nie pozostaje wam nic innego jak właśnie zapoznać się z usługami takich firm.

Szef powiedział, że jak się będę dobrze spisywał to na pewno w kolejnym roku czeka mnie awans, który będzie równał się z przeniesieniem do innego działu. Wiem, że tego rodzaju sprawy na pewno są istotne pod kątem rozwoju firmy. Szef jak wszystko już się skończyło wydawał się być bardzo zadowolony i powiedział, że tak właśnie wygląda biznes. Dzięki firmie zewnętrznej pracownicy teraz każdego dnia pracują o kilkadziesiąt procent szybciej, co jest dobre i dla nich i dla szefa.