Włókno bambusowe w skarpetach

Po sklepach chodzę rzadko, więc jak już do jakiegoś zajrzę, to wiele rzeczy przyciąga moją uwagę. Ostatnio trafiłam do jednego ze sklepów odzieżowych i, stojąc przy kasie, zauważyłam coś, co mnie zaintrygowało. Skarpetki zrobione z włókna bambusowego. Brzmiało, jak dla mnie, bardzo egzotycznie. Niestety, pani w kasie nie była w stanie udzielić mi praktycznie żadnych odpowiedzi na temat tychże skarpet. Postanowiłam więc zgłębić wiedzę na własną rękę.

Co piszą w internecie o bambusowych skarpetkach?

skarpety z włókna bambusowegoWiadomości, jak to w internecie, jest mnóstwo. Na pierwszy plan wychodzą oczywiście sklepy internetowe, mające w swojej ofercie skarpety z włókna bambusowego. Informacja o produkcie z opisu na stronie sklepu jednak była dla mnie niewystarczająca. Poszukałam więc dalej. Ze źródeł, które znalazłam, wynika, że bambus ma działanie bakteriobójcze, skarpetki zrobione z jego włókien również posiadają tę zaletę. Ponadto ma bardzo dobre właściwości termoaktywne, szczególnie dobrze radząc sobie z odprowadzeniem ciepła i wilgoci. Podobnie jak wełna z merynosa, włókno bambusowe ogranicza powstawanie nieprzyjemnych zapachów, można więc bez obaw ściągać buty w towarzystwie, nawet po całym dniu chodzenia i  nie martwić się o to, że nasze skarpetki mogą wytwarzać nieznośny dla otoczenia zapach. Surowiec używany do ich produkcji pochodzi z upraw w Chinach, Indiach, Korei, Malezji i na Filipinach. Możemy więc w polskim sklepie kupić egzotyczne skarpetki!

Osobiście planuję przetestować te bambusowe skarpetki. Szczególnie przekonują mnie ich możliwości termoregulacyjne i to, że robione są z surowca naturalnego. W dobie otaczania się samymi sztucznymi materiałami, to może być przyjemna odmiana. Jak tylko uda mi się zakupić i przetestować te skarpety, na pewno nie omieszkam podzielić się moimi przemyśleniami.