wms program

WMS program nie wszędzie się sprawdzi

Jakiś czas temu moja mama stwierdziła, że jej firma nie funkcjonuje tak, jak należy i będzie musiała coś z tym poważnego zrobić. Niby miała ciągle te zyski z działalności, ale widziała, że pracownicy nie działają tak wydajnie, jakby mogli.

WMS program jest ogólnie dobry

wms programWiedziała jak było na początku, kiedy firmę zakładała, a pracownicy byli nowi. Okazuje się, że poziom wydajności pracowników od tego czasu się w zasadzie nie zmienił, co było bardzo niepokojące. Wiadomo bowiem, że w miarę jak ludzie się uczą i dowiadują co na czym polega, powinni zwiększać swoje tempo pracy chociażby. Tymczasem nic się takiego w praktyce nie działo, mimo że w firmie pracowali w dużej mierze pracownicy już doświadczeni. Niektórzy byli tu od lat. Mama zaczęła z pomocą jakiejś osoby przeprowadzającej controlling szukać źródła tej marnej produktywności. Okazało się, że pracownicy mają pewne przeszkody na drodze do osiągania lepszych wyników. Mogło je poprawić lepsze zarządzanie magazynem. Mama jednak musiała pozmieniać parę rzeczy. Nie tylko motywacja pracowników była potrzebna, ale także skuteczne kroki podjęte w kierunku tego, aby program magazynowy usprawniał pracę. Wiedziano, że system wms, który był do tej pory stosowany w przypadku przedsiębiorstwa mojej mamy po prostu jakoś się nie sprawdził. Wiadomo, że wms program jest dobrym produktem i może w przypadku innej działalności daje radę i przynosi dobre efekty, ale nie w działalności mojej rodzicielki.

Opowiadała, że długo poszukiwała nowych rozwiązań, ale w końcu udało się poprawić znacznie sytuację. Teraz pracownicy mają szansę wykonywać swoją pracę wydajniej.