Wybieramy buty w góry

Wśród nas jest wielu pasjonatów gór. Są to osoby, które stawiają na wypoczynek związany ze świeżym powietrzem oraz bezpośrednim kontakcie z naturą. Jednak aby nasz czas spędzony w górach był bezpieczny to musimy nosić specjalną odzież i obuwie. Podstawą jest sprzęt, który zapewni nam komfort oraz bezpieczeństwo. Jeżeli chodzi o buty to na rynku mamy ogromny wybór z którego warto skorzystać.

Dobre obuwie na piesze wędrówki

polecane buty w góry - latoKażdy z nas będzie w stanie dopasować buty do własnych i indywidualnych potrzeb jakie mamy. To najlepszy czas, aby zapatrzyć się w polecane buty w góry – lato to pora, gdy wymieniamy ciężkie górskie obuwie na lżejsze modele. Okazuje się, że w porach letnich nie potrzebujemy aż takiego zabezpieczenia. Oczywiście w przypadkach kiedy nasze wędrówki będą na umiarkowanych szlakach, które nie są ekstremalne. Wtedy bez większego problemu możemy postawić na lekkie buty trekkingowe. Jeżeli chodzi o ich dodatkowe właściwości to zazwyczaj możemy wybrać modele wodoodporne. Dzięki temu będziemy przygotowani na nagłe zmiany pogody. Niestety jeżeli chodzi o to specyficzne środowisko to ulewy są częste. Nawet jeżeli przed chwilą była idealna pogoda. W takich warunkach wodoodporność ma ogromne znaczenie i potrafi być bardzo przydatna. Dlatego nie możemy jej pomijać. Wybierając nasze obuwie warto zwrócić uwagę na luz w bucie. Podczas pieszych wędrówek mamy założone dłuższe i grubsze od standardowych skarpet. One wpływają na naszą wygodę. 

Dlatego warto uwzględnić na nie miejsce lub przymierzać buty z już założoną skarpetką. Je dostaniemy w każdym sklepie sportowym. Są tak samo ważne jak odpowiednie buty, ponieważ przez niedopasowane skarpety do konkretnego obuwia możemy nabawić się obtarć czy odparzeń. Dlatego ten element ma tak ogromne znaczenie podczas pieszych wędrówek po naszych pięknych górach.