piaskowanie

Wycieczka i piaskowanie

Podczas wyprawy nad morze nasz stary poczciwy samochód pieszczotliwie nazywany osą nawalił. A miały być tak piękne wakacje.Zaplanowaliśmy przecież, że całe dnie będziemy spędzać na zwiedzaniu wybrzeża a wracać wieczorami do naszego małego domku.

Może wykonać piaskowanie

piaskowanieNiestety wszystkie plany wzięły w łeb, ponieważ już podczas jazdy nad morze coś zaczęło się z samochodem dziać. Słychać było co chwilę, że coś zaczyna głośno pukać. Mieliśmy nadzieję, że dojedziemy ale pukanie było coraz głośniejsze. Miałam wręcz wrażenie, że zaraz się coś urwie czy odpadnie. Gdy dojechaliśmy na miejsce mąż od razu znalazł jakiegoś mechanika. W naszym mieście mieliśmy swojego sprawdzonego, tu była wielka niewiadoma. Czy jest dobry i ile będziemy musieli zapłacić. Okazało się, że to uszczelka pod głowicą poszła. Już kiedyś to naprawialiśmy także wiedziałam, że koszt nie będzie mały. Jednak mechanik stwierdził, ze ma ucznia który jest u niego na przyuczeniu i gratis może nam zrobić dodatkowo parę rzeczy. Także renowacja felg miała być gratis. Uczeń miał zrobić także malowanie proszkowe zardzewiałej części karoserii. A nawet zrobić fachowe piaskowanie na śląsku. W sumie małe pocieszenie jeśli wziąć pod uwagę fakt ile czasu samochód będzie na warsztacie, ale zawsze coś będzie zrobione gratis.

Zamiast jeździć i zwiedzać cały urlop spędziliśmy leżąc plackiem na plaży. Byliśmy spaleni i wyglądaliśmy jak dwie spieczone frytki, które stanowczo za długo były w oleju. Samochód za to to został naprawiony tak , że nawet się tego nie spodziewaliśmy.