Wydajne ogrzewanie ekogroszkiem

Mój przez wiele lat pracował jako górnik. Podobnie jak część mężczyzn w jego rodzinie, którzy także trudnili się tym niezwykle ciężkim zajęciem. Mam ogromny szacunek do tej branży i staram się kupować opał wyłącznie od polskich producentów. Mam świadomość, że w ten sposób finansuję miejsca pracy.

W piecu palę ekogroszkiem

kopalnia wesoła ekogroszekChoć już od kilku lat nie mam pieca na węgiel, posiadam model retortowy. Z wielu względów jest on bardziej wygodny w użytkowaniu. Przede wszystkim dlatego, że jest on automatycznie obsługiwany, dzięki czemu moje zaangażowanie w ogrzewanie jest ograniczone do minimum. Jestem również zadowolona, że mogę do niego kupić wydajny opał taki jak kopalnia wesoła ekogroszek. Kilka ton zamówionego produktu starcza mi na dłuższy czas. Jeśli sąsiadom zabraknie, zdarza mi się pożyczać. Jest to opał zdecydowanie bardziej wydajny od węgla. Przede wszystkim, spełnia normy narzucone przez uchwały antysmogowe, które przyjęły samorządy w całej Polsce. Korzystanie z takiego opału jest korzystniejsze dla środowiska, ponieważ do atmosfery zostaje wyemitowane nawet o 25% mniej zanieczyszczeń niż w przypadku palenia zwykłym węglem. Jest to nie tylko dwutlenek węgla, ale także pyły czy siarka. Trzeba też przyznać, że jest wysokokaloryczny. Starcza na długo, pali się wydajnie, dzięki czemu nie muszę martwić się o to, czy będzie potrzeba dokupienia opału w trakcie sezonu. Jestem bardzo zadowolona z tego produktu, najczęściej kupuję go w paczkach workowanych, dzięki czemu nie mam też bałaganu w kotłowni, bo nic się nie rozsypuje. 

Cieszę się, że kilka lat temu podjęłam decyzję o wymianie pieca. Dzięki ekologicznemu opałowi, więcej pieniędzy zostaje w moim portfelu. Nie jestem też obciążona koniecznością wybierania popiołu kilka razy dziennie, ponieważ jest to proces zautomatyzowany.