Wydajny pracownik to pracownik zmotywowany

Nawet najlepsi pracownicy, prędzej czy później mają spadek motywacji związany z pracą. Z oczywistych względów, odbija się to negatywnie na ich wydajności i kreatywności, które dla pracodawcy są najważniejszymi cechami dobrego pracownika. Z pomocą przychodzą, szczególnie modne w ostatnim czasie, wyjazdy motywacyjne.

Incentive – sposób motywowania pracowników przez wyjazdy integracyjne

incentive dla firmW ostatnim czasie coraz więcej agencji eventowych i biur turystycznych, swoją ofertę poszerzyło o tzw. incentive dla firm. Są to specjalnie zaplanowane wyjazdy motywacyjno-integracyjne, organizowane przez pracodawcę dla pracowników. Firmy zajmujące się ich organizacją, biorą pod uwagę scenariusze wyjazdów, które skłonią pracownika do większego zaangażowania w wykonywaną pracę. Są wśród nich wycieczki zagraniczne, zabierające pracowników w ciepłe kraje, by przeżyć szereg niesamowitych przygód. Atrakcje połączone ze sportowymi aktywnościami umocnią więzi pomiędzy członkami firmy, dając przyjazne relacje zarówno w obrębie danego działu firmy, jak i w stosunku do kontrahentów. Istotną cechą tego typu wyjazdów jest pełen luz i wolność zachowań. Warto też wprowadzić zasadę, by w czasie wycieczki nie rozmawiać o firmie i sprawach z nią związanych. Niech w pełni będzie to czas odprężenia i zabawy w odpowiednio dobranym kręgu ludzi. Człowiek jest najważniejszym ogniwem naszej firmy, w związku z czym każda inwestycja w niego, zwróci się nam wielokrotnie.

Pracodawca może czuć zniechęcenie do tego typu inicjatyw, ze względu na ich koszt. Należy jednak pamiętać, że inwestowanie w kapitał ludzki zwróci się nam podniesionym morale wśród zatrudnionych. Organizowanie tego typu wyjazdów, stanie się też świetną wartością dodaną dla osób, które pracę u nas będą chcieli dopiero zacząć.