Wymiana filtru powietrza w ciągniku

 

Mimo, iż posiadałem prawo jazdy każdej kategorii, to na motoryzacji nie znałem się wcale. Ledwo co potrafiłem koło zmienić w samochodzie. Dlatego właśnie współpracowałem z jednym z najlepszych warsztatów w mieście, gdzie oddawałem wszystkie swoje pojazdy do napraw.

Filtr w ciągniku wymieniony w profesjonalnym warsztacie

filtr powietrza do ciągnikaW ostatnim czasie sporo mi się nazbierało, ale w pierwszej kolejności zamierzałem zająć się ciągnikiem, ponieważ musiałem w nim wymienić filtr. Oczywiście wybrałem się warsztatu, żeby tam wszystko mi profesjonalnie wykonano. Pracownik od razu nie mógł się zająć moim pojazdem, ponieważ najpierw musiał zamówić odpowiedni filtr powietrza do ciągnika i poprosiłem go, ażeby wybrał najlepszy. Potrzebny był zewnętrzny filtr powietrza i miałem świadomość, że taki to on nie był. Miałem jednak sporą sumę odłożoną na wszelkie naprawy i liczyłem się z tym wydatkiem. Zresztą ciągnik był mi niezbędny w pracy i musiał być sprawny. Do warsztatu miałem wrócić następnego dnia, ponieważ do tego czasu miał być już wymieniony filtr powietrza. Zawsze tam szybko dokonywali napraw i nie dziwił mnie fakt, że ciągnik będzie do odbioru już następnego dnia. Mechanik zadzwonił do mnie nazajutrz o ósmej rano. Poinformował mnie, że w ciągniku mam solidny filtr powietrza, który wystarczy na długo. Kosztował nieco więcej, ale sam poprosiłem o to, ażeby mechanik wybrał najlepszy filtr do mojego ciągnika. Mogłem wrócić do swoich obowiązków i nie miałem żadnego opóźnienia.

W okolicy pojawił się pod koniec wiosny nowy mieszkaniec. Facet wykupił spory kawał ziemi i wiedziałem, że w miejscu tym powstanie jakieś przedsiębiorstwo. Cieszył mnie fakt, że wieś się rozwijała, bo to miało przynosić zyski no i nowe miejsca pracy dla lokalnej ludności.