Wysoka dostępowa bramka obrotowa – jaką wybrać?

Wszelkiego rodzaju szlabany i bramki obrotowe są używane od dziesięcioleci w celu poprawy bezpieczeństwa i trzymania włamywaczy z dala od mienia właścicieli budynków. Bramki obrotowe są powszechną odmianą stosowanych bramek bezpieczeństwa. Są wykonane w taki sposób, że tylko jedna upoważniona osoba może przez nie przejść.

Rodzaje dostępowych, wysokich bramek obrotowych

dostępowe bramki obrotowe wysokieRozwiązania zapewniające bezpieczeństwo, takie jak bramki obrotowe stały się bardzo przydatne w zabezpieczaniu różnych obiektów wysokiego ryzyka, takich jak banki, więzienia, bazy wojskowe, budynki rządowe i hotele. Nasze przedsiębiorstwo nie musi jednak gromadzić poufnych informacji, aby zainstalować dostępowe bramki obrotowe wysokie celem zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa. Tak naprawdę każdy przedsiębiorca może zdecydować się na ich montaż we własnym obiekcie.  Możemy wyróżnić kilka typów bramek obrotowych. Bramki niskie mają długość do pasa. Nazywa się je również bramkami obrotowymi o połowie wysokości. Zazwyczaj do otwarcia szlabanu potrzebny jest klucz elektroniczny lub bilet z kodem kreskowym lub przepustka. Te kołowrotki mogą pomóc w zbudowaniu wielopasmowego systemu kontroli dostępu do kontroli ruchu pieszych w obiektach publicznych i prywatnych. Bramki sięgające do pasa można dalej podzielić na różne typy w zależności od zastosowanej technologii bariery. Bramki z barierą optyczną wykorzystują czujniki optyczne, takie jak wiązki podczerwieni, zamiast fizycznych barier, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi. Jeśli system wykryje nieautoryzowane wejście, uruchamia alarm, informując pracowników ochrony o konieczności wkroczenia.

Barierki z ramieniem lub statywem są często kombinacją czujnika optycznego i statywu lub bariery z opadającym ramieniem. Mogą mieć pojedyncze, podwójne lub potrójne barierki na ramię. Ramiona wpadają do zagłębień w szafce, gdy wyczują autoryzowany dostęp. Bariera trójnogu obraca się jednak w pionie, umożliwiając przejście jednej osobie na raz. Znajdują się one najczęściej na dworcach kolejowych, terminalach autobusowych, lotniskach, parkingach publicznych i parkach.