Zadaszenia basenowe – to się opłaca

Ocieplający się klimat sprawia, ze lato w naszym kraju z roku na rok zdaje się być coraz bardziej upalne. Wysokie temperatury i palące słońce bywają trudne do zniesienia. Najlepszym sposobem na schłodzenie się jest kąpiel we własnym przydomowym basenie, dlatego coraz więcej inwestorów decyduje się na budowę własnego zbiornika wodnego, gdzie będzie można zażywać ochłody i relaksu przez cały sezon.

Funkcje zadaszenia dla basenu

zadaszenia na basenyWłasny akwen w ogrodzie jest w naszym kraju coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Jeszcze kilkanaście lat temu taka przyjemność kojarzyła nam się z hiszpańskim klimatem. Dziś baseny stanowią częsty widok i wpisały się na stałe w nasz krajobraz. Budowa i wyposażenie basenu to jedno. Inna kwestia to jego utrzymanie, obsługa i bezpieczeństwo użytkowania. Mowa tu przede wszystkim o rodzinach z małymi dziećmi bądź zwierzętami domowymi, które mogą być narażone na przypadkowe utonięcie. Aby uniknąć nieszczęśliwego wypadku, a jednocześnie zwiększyć komfort użytkowania własnego zbiornika wodnego warto rozważyć jego zadaszenie. Pełni ono wiele funkcji, z których najważniejszą jest oczywiście zwiększenie bezpieczeństwa. Jednak zadaszenia na baseny grają istotną rolę w wygodzie użytkowania akwenu. Dlaczego? Przede wszystkim ograniczają do minimum zanieczyszczenie wody. Ilość wpadających do zbiornika liści, owadów czy innego rodzaju zanieczyszczeń będzie zdecydowanie mniejsza, jeśli basen będzie osłonięty zawsze wtedy, kiedy nie jest w użytku. Mniej zanieczyszczeń równa się lepsza jakość wody, co z kolei pozwala zaoszczędzić na chemii basenowej. Tutaj pojawia się kolejna zaleta, jaką posiadają zadaszenia na baseny, a mianowicie zmniejszenie kosztów użytkowania zbiornika. Osłona basenu zdecydowanie zmniejszy parowanie wody, przez co jej ubytek nie będzie praktycznie widoczny. Ponadto nagrzana w ciągu dnia woda pod zadaszeniem nie będzie się tak szybko wychładzała.

Jest jeszcze jedna ważna zaleta posiadania zadaszonego basenu, a mianowicie można z niego korzystać nawet podczas niesprzyjającej pogody. Dla fanatyków kąpielowych szaleństw jest to z pewnością ważny argument, który może przesądzić o zakupie osłony na własny zbiornik wodny.