Zakładanie dużego ogrodu

Wiele osób marzy o tym, by założyć swój własny ogród. Wyznaczają pod takie założenie teren, kształtują w głowie wizję i przystępują do działania. Niekiedy jednak bardzo trudno im zdecydować, jakie rośliny konkretnie pragnęliby w ogrodzie posadzić i na jakie warto się zdecydować.

W świecie bylin

dąbrówka rozłogowa w hurcieBez wątpienia większość z nas widziało taką roślinę, jak dąbrówka rozłogowa. Rośnie ona w większości ogrodów, ale również i na łąkach. Idealnie sprawdzi nam się w naszym założeniu ogrodowym. Dlaczego? Ponieważ jest stosunkowo mało wymagająca. Nie będziemy więc musieli cały czas martwić się o to, czy poradzi sobie w naszych warunkach, ponieważ odnajduje się w nich doskonale. Ma przepiękne kwiaty, o delikatnej fioletowoniebieskiej barwie. Dzięki głębokiemu nasyceniu kolorów jej kwiatów, przykuwa wzrok. Jeśli planujemy w naszym ogrodzie mieć skalniak, koniecznie powinna nas zainteresować dąbrówka rozłogowa w hurcie. Szczególnie jeśli nasz ogród ma być duży i pragniemy mieć obsadzony tą rośliną duży areał. Jednak jest to roślina, której trzeba bardzo pilnować. Bo choć ona radzi sobie w naszych ogrodach doskonale, inne rośliny przy niej mogą zostać zagłuszone. Rośnie bowiem bardzo szybko, rozwija się w ogromne kępy, które z powodzeniem mogą zakryć inne rośliny. Dlatego musimy bacznie pilnować, by do tego nie doszło. Warto sukcesywnie wyrywać nowe kępy, które wchodzą na pozostałe rośliny. Wystarczy co jakiś czas zerknąć na to jak się rozwija i zlikwidować niesfornie narastające pędy. Prócz tego niewielkiego problemu, będziemy cieszyć się cudownymi barwami, w jakie przystroi nasz skalniak.

Dąbrówka rozłogowa to niezwykle wdzięczna roślina, która doskonale radzi sobie w wielu warunkach. Dlatego jeśli lubimy mało wymagające rośliny, które w dodatku pięknie rosną, powinniśmy się na nią zdecydować. Warto jednak pilnować jej rozwoju, by nie zdominowała innych roślin.