Zastanawiam się nad wyborem programu do faktur

Niedawno założyłem swoją działalność gospodarczą. Muszę przyznać, że po raz pierwszy założyłem własną firmę i nie jestem jeszcze zbyt biegły w tych wszystkich kwestiach związanych z byciem przedsiębiorcą. Na szczęście zanim otwarłem firmę znalazłem sobie mądrą księgową, która wszystko mi na spokojnie tłumaczy. Księgowa od razu mi powiedziała, że faktury muszę teraz wystawiać elektronicznie.

Programów fakturowych jest całkiem sporo

jaki program do faktur kupićZacząłem więc intensywnie przeszukiwać zasoby internetu w poszukiwaniu jakiegoś prostego programu, w którym będę mógł wystawiać swoim klientom faktury. Zależy mi na tym, żeby program był łatwy w obsłudze i działał również na telefonie, bo jednak więcej korzystam z telefonu niż z komputera. Szukałem nawet podpowiedzi na forach branżowych i przeczytałem chyba wszystkie porady innych przedsiębiorców. W końcu podjąłem decyzję jaki program do faktur kupić i zamówiłem wybrane oprogramowanie. Powiem więcej, wybrałem program, który mój bank zaoferował mi za darmo do założonego konta firmowego. Chciałem jednak skorzystać z rozbudowanej funkcjonalności, więc zdecydowałem się na wersję płatną rozszerzoną. Koszt to dziesięć złotych miesięcznie, a więc to żaden pieniądz. Mogę jednak podpowiedzieć innym świeżo upieczonym przedsiębiorcom, żeby szukali programów oferujących rozszerzone funkcjonalności. Ja mam bardzo fajną opcję nadania pełnomocnictwa i dostępu mojej księgowej.

Nad wyborem najlepszego dla mojej firmy programu do wystawiania faktur musiałem się zastanowić dłuższą chwilę, ale to dlatego, że wybór jest naprawdę ogromny. W sumie to zupełnie przypadkiem dowiedziałem się o programie, na który się zdecydowałem. Mogłem mieć go za darmo, ale chciałem sobie wykupić licencję na wersję rozszerzoną o dodatkowe funkcjonalności.