Zastosowanie systemów dozowania

 

Posiadam własne laboratorium chemiczne, współpracuję z branżami nowych technologii i opracowuję dla nich coraz nowsze prefabrykaty, opracowując nowe stężenia i stosunki mieszanin. W pracy tej bardzo ważne jest, aby dbać o proporcje oraz ostrożnie łączyć odczynniki, w tym celu potrzebne są odpowiednie systemy.

Duże znaczenie systemów dozowania cieczy

systemy dozowania cieczyW swoim laboratorium stosuję oczywiście odpowiednie systemy dozowania. Systemy dozujące dzielą się na wiele rodzajów, w zależności od zastosowania. W chemii bardzo ważne są odpowiednie proporcje, dlatego systemy dozowania cieczy muszą być w laboratorium bardzo czułe i dokładne. W reakcjach najważniejsze są odpowiednie proporcje, dlatego systemy dozujące w laboratoriach wykazują się wysokim poziomem dokładności. Wykorzystuję to w swojej pracy, ponieważ wiem, ile pracy może kosztować maleńka pomyłka, a tradycyjna chemiczna pipeta nie jest aż tak dokładna. Producent systemów dozowania bierze pod uwagę zastosowanie danego systemu. Dozownik mydła w płynie nie musi być specjalnie dokładny jeśli chodzi o ilość, podobnie z systemami dozującymi wodę pitną. Za to systemy takie w medycynie, np. do kroplówek, a także właśnie w laboratorium muszą wykazywać się sporą dokładnością. Zaufałem konkretnemu producentowi i się nie zawiodłem, dlatego też korzystam z jego wyrobów od lat i wiem, że nadal u niego będę zaopatrywał swoje laboratorium chemiczne.

W swoim laboratorium opracowuję głównie substancje, które wymagają szczególnej dokładności, dlatego w przypadku substratów ciekłych wykorzystuję wyspecjalizowane systemy dozowania, które precyzyjnie odmierzają porcję płynu, który ma zostać użyty w reaktorze. Ciecze mają niską ściśliwość, dlatego bardzo łatwo jest nalać jej zbyt wiele. Odpowiednie systemy dozujące są więc bardzo potrzebne, zwłaszcza w chemii.