Zimowe wyposażenie, czyli plastikowe łopaty

Zima już się zbliża. Podobno co roku zaskakuje polskich drogowców. Oczywiście jest to żart, lecz polecam wyposażenie się w przedmioty, które znacznie ułatwią nam te 3 miesiące. Zima potrafi być piękna oraz nie przeszkadzać w niczym, tylko trzeba być na nią gotowym. Zalecam zakup łopaty, która będzie świetna do odśnieżania. Nie wiem czy każdy wie, lecz łopaty różnią się od siebie. Warto wskazać którą łopatę kupić, aby przyśpieszyć odśnieżanie.

Najwygodniejsza łopata do odśnieżania

łopaty plastikoweZauważyłem, że większość osób kupuje aluminiowe łopaty, ze względu na ich trwałość. Według mnie lepiej wybierać łopaty plastikowe. Dlaczego? Aluminium na łopatach często mieszany jest z metalem, który może rdzewieć. Przy łopatach plastikowych ten problem nie istnieje. Po drugie, wbrew pozorom, do łopat z materiałów metalowych o wiele częściej przykleja się śnieg. Dzieje się tak, ponieważ przymarza do zimnej powierzchni. W zimowe wieczory może to być problem. Plastik często pokryty jest woskiem, który zawarty jest w lakierze. Dzięki temu nawet mokry śnieg z łatwością odpada od szufli. Warto także kupować łopaty z odpowiednim zagłębieniem. Nie zawsze im głębsza tym lepsza, ponieważ mimo, że można wziąć więcej śniegu na raz, to jest większa szansa na to, by zaczął on zalegać. Kupując lekko spłaszczoną można pozbyć się tego problemu. Mokry śnieg bez problemy wylatuje. Poza tym trzonek łopaty lepiej aby był gruby, z drewna. Metal przewodzi ciepło, a w tym przypadku mróz. Wygodniej jest trzymać coś, co ma temperaturę zbliżoną do ciepła naszych dłoni.

Te wszystkie szczegóły poprawiają komfort naszego życia. Odśnieżanie to świetny zimowy sport, lecz trzeba to robić tak, by nie był problemem. Zachęcam do tej formę aktywności, ponieważ czasami jest lepsza niż kluby fitness. Wiadomo, że ruch na świeżym powietrzu uwalnia endorfiny, a one wytwarzają u nas poczucie szczęścia. Tak prozaiczna czynność może stać się codzienną przyjemnością, nie tylko dla Ciebie, nawet dla Twojej rodziny. Zachęcam gorąco do wyposażenia się w dobrą łopatę i codziennego odśnieżania.